Czy metoda dwupunktowa szkodzi?

Zniewolenie dwupunktem

Miało być na zupełnie inny temat. I post był prawie napisany. Aż tu nagle niestety wszystko poszło do kosza i jak myślicie dlaczego? Wszystko się pokręciło i dlatego na gorąco się z Wami dzielę :)

Bo nagle zrozumiałam, że się myliłam….. I Was gorąco przepraszam za mój coachingowy błąd.

I teraz pewnie wybałuszacie oczy? O czym do licha ona pisze? Ano właśnie o tym lichu, który miesza w naszym życiu. Chciałabym Was ostrzec.

Jeden z postów na blogu, a także wiele postów na moim fb dotyczyło metody dwupunktowej. Wpadłam jak śliwka w kompot, tak się podjadarałam  i zachwyciłam to metodą wykorzystującą fizykę kwantową.

Z tego miejsca chcę Wam powiedzieć tyle, że metoda oczywiście daję wielką nadzieję tym, którym w życiu nie wychodzi, tak jak by chcieli. I obiecuje same wspaniałe rzeczy i wszystko gra, i nawet spotykają Was wspaniałe rzeczy, przy tym siejąc spustoszenie w Waszym życiu. Nawrócona chrześcijanka ( jakieś 3 lata temu), prawie że dałam się zagnać w kozi róg. I prawie dałam się nabrać.

Nagle przyszła pierwsza refleksja  mogę czarować, więc po co mi Bóg? Układało się super, prawie tak jak wspomina Patrycja Hurlak – nawrócona czarownica w swoim świadectwie ( ona uprawiała czarną magię, tarota etc.)  No oczywiście, jak znawcy dodają  w metodzie dwupunktowej dostajesz, to na co jesteś gotowa i sami w to wierzą.  I że Wszechświat ( powiedzmy Bóg)  wie co dla nas dobre.  W zasadzie w tej metodzie Boga się omija szerokim łukiem. Jesteśmy tacy wspaniali, że już nam on nie jest potrzebny. Wchodzimy w pole serca, cyk, intencja, fala i cyk, transformacja i cyk, załatwione.  To może zlikwidujmy religię?

Oczywiście tego światła poznania na temat tej metody nie dostałam tak od razu. Doświadczony trener, coach szybo nie rozróżnił ziarno od plewu.  Tkwiłam w tym w zasadzie rok.

W swoim doświadczeniu sięgam do źródła, czyli do chrześcijaństwa i kiedy wiem, że wszystko zawodzi mówię modlitwa wszystko załatwi. I to jest moje, dla Was autentyczne świadectwo. Od razu przyszło oświecenie, że dwupunkt nieźle zaczął mieszać mi w głowie, na dodatek  zaczęłam wciągać niewinnych  w to ludzi, których szkoliłam, pomagałam.

Modlitwa ta była głęboko, długa, bardzo długa, a dla mnie długie modlitwy są bardzo nużące, pomogła.  I wcale nie prosiłam Boże powiedz mi co z tym dwupunktem?  Chciałam wiedzieć, co mam dalej czynić w życiu? I zajaśniało. Poczułam wstręt do dwupunktu, odrzuciło mnie od horoskopów, od podpalania papierosów. Przyszedł spokój. Zaraz to postanowiłam skończyć z dwupunktem. No i swoją prawdę przekazuję dalej.

Dwupunkt podstępnie otwiera nas na zło, otwiera furtki zła. Można powiedzieć, że działa bardzo podobnie jak tarot czy inne narzędzia.  Jest jak ciasteczko w pięknym opakowaniu, tylko w środku jest zakalec albo cukiereczek, ale w środku nie znajdziecie słodyczy, tylko gorzko – kwaśny smak, jak nie gorszy. Podstępnie wciąga nas na dziwną drogę.  Podstęp jest w tym, że to wszystko jest nam podane ze znamionami miłości, nasączone jest  „dobrem”.  Niestety to zafałszowany obraz.  W pewnym momencie zaczynamy się zachowywać jak wyznawcy jakiegoś guru ( czyli dwupunktu), nie potrafimy obejść się bez dwupunktu, czyli : swędzi mnie noga zróbcie mi dwupunkt,  źle stanęłam zróbcie mi dwupunkt, spać mi się chce zróbcie mi dwupunkt  J. I nagle już nikt nie potrafi żyć bez dwupunktu. Z łatwością wówczas otwieramy się także na inne techniki manipulacji i zniewolenia, a mianowicie karty tarota, karty anielskie ( chociaż może one takie złe nie są, ale też bym uważała), reiki etc. I ja siebie zapytałam, czemu Ci ludzie praktykujący dwupunkt nie poproszą o to wszystko po prostu Boga. Przecież on chce dla nich dobrze, on im wszystko da?  Potem posłuchałam parę świadectw, m.in. Jeszcze raz Patrycji Hurlak, Anny Golędzinowskiej – Ocalonej z piekła i  p. Małgorzaty.

W swojej praktyce trenerskiej i coachingowej mam do czynienia z różnymi przypadkami. Szczególnie ważne dla mnie jest rozróżnienie zniewolenia duchowego od choroby psychicznej, czy po prostu złej passy i jakichś tam zaniedbań.

Dlatego odradzam dwupunkt, bo chociaż ani księża na ambonach, ani pastorzy, ani też inni duchowni Wam nie powiedzą, że on jest szkodliwy.  To ja Wam dzisiaj mówię, że jest.. Bardzo łatwo uzależnia. Łatwo mi było zaobserwować, jak  ludzie nagle nie potrafią obejść się bez dwupunktu.  Zaczęło mnie to przerażać. Jeżeli zaczynam rozmawiać z kimś, a on mi  opowiada, że robi co chwilę dwupunkt komuś i jest zadowolony. Jeśli  tak jest, to oczywiście nie krytykuję, nie osądzam, ale radzę poddać tą technikę wnikliwej obserwacji i refleksji. Wypisać najlepiej wszystkie za i przeciw. Mnie wystarczyło parę dni modlitwy i już wiedziałam, co jest grane J.  Najprostsze świadectwo świata. Po prostu modlitwa ma taką siłę. A nawet jeżeli tym od dwupunktu i rozwoju osobistego już tak się w głowach poprzewracało, to jak to zwykle mi się zdarza mówić, największym, najlepszym, najskuteczniejszym coachem, trenerem, nauczycielem  był Jezus.

Pozdrawiam serdecznie :)

PS. Żeby było jasne nie jestem żadną nawiedzoną babą :) Postaram się wrzucić wkrótce jakieś artykuły na tema zniewoleń etc. i jak czasem trudno jest rozróżnić od choroby psychicznej. Polecam Magazyn Egzorcysta – tam znajdziecie mnóstwo tego typu artykułów, ale o szkodliwości dwupunktu nie znajdziecie.

  49 comments for “Czy metoda dwupunktowa szkodzi?

 1. ~psychnet
  3 marca 2015 o 21:45

  Dziękuję za ten wpis, własnie natkęłam się na tę metodę i chciałam skonfrontować to z doświadczeniami osób fachowych w podejściach psychologicznych, jednocześnie biorąc pod uwagę kontekst religijny. Spotkalam się dzisiaj z kolegą psychologiem, który uzdrawianie przez modlitwę uznał za tożsame ze stosowaniem metody dwupunktowej i coś mi tutaj nie pasowało, choć metoda ta nie była mi znana. Zapoznałam się z nią, żeby wyrobić sobie na jej temat zdanie, poszukując różnych opinii na temat jej działania i stosowania. Po zapoznaniu się z jej założeniami i sposobami pracy, również mam odczucie, że to metoda, która niesie ze sobą szereg niebezpieczeństw, których nie równoważą zyski doraźne lub długofalowe, gdyż najmniejszym z zagrożeń jest uzależnienie i regresja do infantylnych mechanizmów osobowości. W gruncie rzeczy, to rodzaj subtelnej i „prawie naukowej”, ale jednak magii, z calym, towarzyszącym wszelkim rodzajom magii ryzykiem. Pozdrawiam serdecznie!

 2. ~Maja
  22 września 2015 o 23:30

  Tobie Bóg poprzez modlitwę „odradził” 2p, a mnie przez modlitwę „polecił” te metodę. Dodam, że mnie nie uzależnia. Odkąd ją stosuję znikają we mnie negatywne emocje, jest we mnie wiecej empatii i miłości bezinteresownej do innych, więcej spokoju, życzliwości, radości itd.
  Pytasz o Boga w tym wszystkim. Bóg mieszka w naszym sercu i to właśnie w sercu nawiązujemy z Nim kontakt. Można nawiązać z nim nawet bezpośredni kontakt, tylko trzeba (będac w przestrzeni serca) kierować się intuicją. Poza tym Czysta Świadomość to żywy Stwórca w nas samych. Skąd ja o tym wiem? Od Boga. Poprzez łaskę daną od Niego, doswiadczyłam tego, poznałam tę Prawdę.
  Dwupunkt czy SK, to inaczej medytacja. Autorzy unikają tego słowa, gdyż wielu ludzi ma na te słowa „alergie”. A metody, nie są ich autorstwa, bo były juz znane w starożytności. Oczywiście, że pożądanym stanem byłoby w sposób naturalny być w przestrzeni serca (w naszym centrum istnienia), ale poprzez negatywne wzorce, programy podświadomości jest to dość utrudnione. Nie mniej jednak, dzięki różnym metodom z czasem udaje nam osiagnąć ten naturalny stan.
  Poza tym to nie my „czarujemy”, to Bóg nam to daje, i nawet gdy ktoś w swej pysze zapomni o tym, to i tak nie zmiania tego faktu, że wszystko zawdzięczamy Bogu.
  Czy religie są potrzebne? Dla mnie nigdy nie były potrzebne, bo wyczuwałam w nich fałsz i manipulacje, jak sie później okazało – słusznie. Zawsze prosiłam Boga o poznanie Prawdy o sobie, o Nim i nie tylko, i wciąż odkrywa przede mną ją.
  Czy np. tarot jest zły? Nie polecam go, bo wg mnie jest zły i miałm wątpliwą przyjemność tego doświadczyć.
  Jak widzisz, każdy ma inną prawdę i każdego z nas Bóg prowadzi inną drogą i kazda z tych dróg jest właściwa, dla nas samych, dla innych -niekoniecznie.

  • Alicja
   8 listopada 2015 o 00:31

   Każdy ma prawo wierzyć jak chce. Szanuje Twój pogląd, ale się nie zgodzę z nim.

   Jednak jestem głęboko przekonana, że nie Bóg polecił Ci tę metodę, ale ojciec Kłamstwa. Problem z tym wszystkim jest taki, że czasem latami może być cudownie i nie zauważy człowiek, że tak naprawdę dał się oszukać.

   Powiedz szczerze normalna rozmowa z Bogiem jak z Ojcem nie wystarcza?

   Stosowanie się do nauki Chrystusa jest wystarczające, aby wieść piękne życie.

   Pozdrawiam serdecznie :)

   • ~Czemu straszysz?
    22 sierpnia 2017 o 00:41

    Przepraszam, to jak Ty myślisz o tzw cudach które Jezus, że się tak wyrażę robił?
    Miał swoją metodę czy nie?
    I jak nie o takim podejściu do życia swojego jak i drugiego człowieka nauczał?
    Najwyraźniej nie byłaś gotowa.
    Juz nie wspomnę o tym ze wraz z siłą/mocą rośnie odpowiedzialność, i trzeba być stabilnym psychicznie żeby „nagle” nie rozwalić sobie życia.
    To nie metoda tylko Twoje ego, zmieniło Ci myślenie, bo była okazja urosnąć, zachlysniecie – nie potrzebuje boga!!!
    Bo co? Bo do tej pory potrzebowałas Boga żeby zalatwic w życiu to i tamto…przecież wystarczy przestrzegą zasad, modlić się gorliwie i będzie dane…
    ….a gdy znalazłaś wytrych…..czyli jedną z wielu metod…..
    Metoda jak wszystko inne- nie jest złe lub dobre samo w sobie, wszystko zależy od intencji z jaką używasz….
    ….nożem można zabić i można ukroić chleb….nóż leżący nie jest ani zły ani dobry

  • ~Beata
   24 września 2017 o 10:23

   Brawo

  • ~Anestka
   4 października 2017 o 11:32

   Brawo! Też tak mam

  • ~Elżbieta
   12 grudnia 2017 o 21:34

   Gdy czytałam tego bloga, zastanawiałam się jakich użyć słów i argumentów odpowiadając w komentarzu, ale przeczytałam komentarz Maji i podpisuję się pod nim. Sama nigdy bym tak mądrze i dosłownie nie napisała. Pozdrawiam Maju.

   • Aleksandra
    12 grudnia 2017 o 22:02

    Smucę się za każdym razem, że ludzie dają się tak mocno obezwładnić metodą dwupunktową. Szkoda. Nie chcę Was straszyć, ale myślę, że kiedyś przyznacie mi rację. Popełniłam mnóstwo błędów, nie zawsze przy mnie były dobre duszę, które by mną potrząsnęły. Z dobroci serca ostrzegam. Wiem jakie spustoszenia ta metoda dokonuje. I to nie są moje tylko doświadczenia. Gdyby były tylko moje, to nie odważyłabym się o tym pisać, ale wiem jaka liczba osób do mnie pisze i dzieli swoją historią. Gdyby ta metoda była od Boga, to nie byłoby konsekwencji. Dla mnie jest jasne, że Zły zawsze odbierze zapłatę, Bóg nigdy, zawsze nam wszystko daję za darmo. Pytanie tylko czy po faktycznie sięgniemy? Poza tym wiem, że my ludzie (ja także !) szukamy skrótów, brakuje nam cierpliwości. Metoda dwupunktowa bardzo często przynosi szybko pozytywne rezultaty, ja tego nie kwestionuję, ale rachunek zawsze prędzej czy później zostanie wystawiony. Polecam książkę Patrycji Hurlak, która może nie zajmowała się metodą dwupunktową, ale białą i czarną magią. Metoda dwupunktowa w swoje konstrukcji jest metodą ezoteryczną. Poza tym pomijając wszystkie wątki, to stoi w sprzeczności z pierwszym przykazaniem Bożym. Jeśli jest Metoda Dwupunktowa, to tam już nie ma miejsce dla Boga, a jeśli jest to które zajmuje miejsce. Do wszystkich kwestionujących moją opinię na temat Metody Dwupunktowej, dlaczego Wam tak trudno uwierzyć w działanie Boga, uwierzyć, że Jezus dzisiaj uzdrawia? A tak łatwo wierzycie, że szczęście Wam da Metoda Dwupunktowa i jeszcze mieszacie w to Boga. On nie ma nic wspólnego z tą metodą. Nie będę się spierać, racja kiedyś przyjdzie i może ktoś powie nagle do Boga, jak to zrobiła Pani Hurlak „Powiedz mi do cholery co się dzieje?”. Po wielu latach, korzystaniu z usług wróżek, zajmowaniu się metodą dwupunktową, po wszystkich różnych nieszczęściach w swoim życiu, wiem, że ta metoda i wiele tych podobnych do niej są szkodliwe. Przypadki są różne, ale zawsze kończy się tak samo. Najpierw jest cudnie, wszystko się układa, tak jak byśmy chcieli, a potem wszystko rozsypuje się jak domek z kart. Egzorcyści mają dzisiaj pełne ręce roboty i to nie jest wymyślone…Na własne oczy widziałam jak w trakcie uwolnień i uzdrowień manifestuje się zły. Od czasu pierwszego człowieka toczy się walka dobra ze złem. A metoda, to kolejny wymysł tego świata. I co gorsza zło mylone z dobrem, to przeraża. Dziękuję za każdy komentarz. Pozdrawiam.

 3. ~Lilak
  26 września 2015 o 19:29

  Twoj problem moim zdaniem polega, że Ci ego zbyt urosło skoro do czarowania nie potrzebny Bóg.

  • Alicja
   14 listopada 2015 o 23:46

   Czarowanie stoi w sprzeczności z Bogiem. Do relacji z Bogiem nie jest potrzebne czarowanie.
   Pomyliłam się co do Metody Dwupunktowej i się do tego przyznałam.

   Ponadto ostrzegam każdego, aby nie zaczynał stosować tej metody, bo nie jest to dobry sposób na życie.

   Metoda Dwupunktowa nie pochodzi od Boga, nie ma z nim nic wspólnego. Jest narzędziem jego odwiecznego przeciwnika.

   Pozdrawiam

   • ~iwona
    28 czerwca 2016 o 16:29

    Może wykonałaś niewłaściwy dwupunkt lub intencja była źle sformułowana , i ci w głowie pomieszało.
    Od kiedy to medytacja, uspokojenie umysłu, spokój czy intencje sa szkodliwe i przeszkadzają ci wierzyć i chodzic do kościoła, modlic się ? Nie pisz takich bzdur bo inni czytają i odbierasz im mozliwość rozwoju. Każdy ma prawo sam decydować o sobie, nie musisz sie przed nami „rozbierać”.
    Dwu-punkt i synchronizacja to najlepsze rzeczy jakie w życiu spotkałam. Najpierw było kilka poziomów Silvy i Reiki ale Sk jest górą. czuje się cudownie, nie jestem uzależniona i pomaga w moich drobnych uzaleznieniach, np picie kawy. Zachęcam każdego do przeczytania ksiązki Kinslowa a jak jest to mozliwe to zrobienie kursu.

   • ~Mojra
    30 marca 2017 o 19:59

    Zawsze mnie zastanawia jak to ci religijni twierdza iz jak nastepuje cud uzdrowienia po modlitwach w kosciele (grupa modlitewna, oaza) to Bog dziala ale jak dokona sie uzdrowienie np przez 2p lub medytacje to ZAWSZE jest dzialka Szatana …Jaka maja pyche by twierdzić ze Bog tylko dziala w tym jednym budynku i w tej grupie ludzi ktora sie modlila to tacy wybrancy bo inni ci spoza grup to niestety tylko sludzy tego ciemnego echh…

    • Aleksandra
     12 grudnia 2017 o 22:53

     Kogo nazywamy religijnym? Ja nie jestem religijna! Ja jestem wierząca. Niestety, to nie to samo. Nigdy nie należałam do żadnej wspólnoty, ani oazy. Miałam jedynie okazję uczestniczyć w spotkaniu uwolnienia i uzdrowienia. I dlaczego daję wiarę temu, a nie dwupunktowi. Bo jak Jezus mnie uzdrawia, to nigdy nie przyjdzie za to rachunek. Jak stosowałam dwupunkt, rachunek przyszedł i to miażdżący. Nie kwestionuje skuteczności dwupunktu, ba ja wiem, że on działa. Ale to nie o to chodzi, chodzi o konsekwencje tego, co dzieje się w życiu człowieka. To jest jazda bez trzymanki. Moja historia jest łagodna, zresztą ja szybko jakby zorientowałam się co się dzieje, niestety historie które otrzymywałam od ludzi, do dzisiaj mnie przerażają. Gęsia skórka. Jak trudno w naszych czasach uwierzyć w to, że Jezus uzdrawia (nie tylko w kościelnej ławce, na spotkaniu z modlitwą uwolnienia, ale wszędzie), ale w metodę dwupunktową tak. Grupa dwupunktowa na facebooku pęka w szwach. Zawsze powtarzam, że to że ludzie przestali wierzyć w Boga i Bogu, to jeszcze małe piwo, ale że nie wierzą, że istnieje Szatan. W naszych czasach coraz częściej zło przybiera formę dobra i to pokazuje metoda dwupunktowa. Pozdrawiam.

 4. ~agnieszka
  29 października 2015 o 02:59

  witam, czy autorka bloga prowadzi go jeszcze. mam taka sprawe. ?

  • ~Darek
   15 grudnia 2015 o 18:39

   Autorka bloga nie zna się na niczym. Zajęła się coachingiem bo nic więcej nie umie. Zajęła się dwupunktem bo coaching nie wychodził. A teraz mówi że dwupunkt jest zły i pochodzi od diabła. Weź się babo za zamiatanie ulic. Zauważyłem już wcześniej że wielu coachów walczy o klienta, pisze blogi a by klienta przyciągnąć. Jeśli idzie słabo poszukują dodatkowych atrakcji które klientów przyciągną. Ja odbyłem solidny kurs coachingu. Dużo się nauczyłem ale nie walczyłem o klienta. Coachingu uczyłem się dla siebie. Odbyłem kurs dwupunktu też dla siebie. Uważam ze coaching to wynalazek diabła. Ja pracuję i się rozwijam ale ja się rozwijam. Jeśli znajomi autorki bloga odczuli negatywy stosowania dwupunktu to po prostu mieli dużo do naprawy w swoim życiu, autorka bloga podobnie. Jak ktoś nie odróżnia zła od dobra to niech się nie dziwi ze zło dostaje od życia. Dwupunkt wymusza uczciwość do siebie samego i innych ludzi. Jeśli ktoś nie chce być uczciwy to dostaje zło. Autorce tego bloga dam dobra radę : weź się kobieto do jakieś uczciwej pracy. Zrób kurs spawacz czy kierowcy autobusu miejskiego i przestań wydziwiać. A jak nie jesteś wystarczająco rozgarnieta to idź ulice zamiatać i przestań ciemnotę szerzyć.

  • ~Anestka
   4 października 2017 o 11:34

   Mam nadzieję ze nie

 5. Alicja
  29 października 2015 o 21:21

  Tak, prowadzę bloga. Ostatnio trochę zaniedbałam go, ale myślę, że niebawem wrócę do regularnego pisania. Proszę pisać na na profilu na fb https://www.facebook.com/pojasnejstronie

  Pozdrawiam :)

  • ~Paweł
   3 grudnia 2015 o 22:50

   Witam serdecznie. Właśnie przypadkiem odkryłem Pani bloga. Czy jest możliwość kontaktu mailowego z Panią. Nie posiadam konta na facebooku

  • ~Paweł
   3 grudnia 2015 o 22:51

   Witam serdecznie. Właśnie przypadkiem odkryłem Pani bloga. Czy jest możliwość kontaktu mailowego z Panią. Nie posiadam konta na facebooku.pozdrawiam.

 6. ~Aldona
  11 listopada 2015 o 19:25

  Upsss.. Ten pan, który podaje się za Piotra, ma na imię Andrzej i to jest niestety jego pierwsza nieprawda. Następnych jest więcej.
  Słyszałam o tym panu. Hejtuje, gdzie się da, wzbudzając lęk.
  Lęk jest pierwszym krokiem do manipulowania innymi.
  Dlaczego wzbudza lęk?
  Dwupunkt jest metodą, która pomogła setkom osób- wystarczy poczytać internet. Wypowiadam się w tej sprawie, ponieważ mam kontakt z wieloma z nich- po warsztatach u Kasi i Piotra odnaleźli radość i spokój, którego brakowało im przez lata. Unormowali wiele toksycznych relacji. Niektórzy wyzdrowieli.
  Pozbyli się lęków.
  Nie lubię osób, które ponownie wprowadzają nas w lęk.
  Dziękuję za to, że są tacyludzie, które, tak jak Pani Kasia i Pan Piotr przypominają nam o sile miłości.

  • Alicja
   14 listopada 2015 o 23:43

   Pani Aldono jest Pani w błędzie ten Pan nie sieje lęku, ale ostrzega ludzi przed działaniem metody dwupunktowej. I bardzo dobrze, że pojawiają się takie osoby. Podpisuję się pod tym, ponieważ sama doskonale wiem jak działa ta metoda. Gdybym jej sama nie dotknęła, nie stosowała, to mogłabym nie wierzyć mu. Mało tego nie znała ludzi, którzy się nią zajmują, to prawdopodobnie bym nie nie odważyła się w ogóle wypowiadać.
   Powiem wprost – Metoda dwupunktowa – to narzędzie Szatana.
   Jak chce Pani wiedzieć jak on działa, to polecam lekturę, np. Nawrócona wiedźma Patrycji Hurlak. Ewentualnie poczytać trochę o zniewoleniach duchowych etc.
   Metoda dwupunktowa czy Magia to jest to samo. Działanie jest identyczne.Konsekwencje takie same.
   Szatan, spryciarz najpierw nam daje prezenty, żeby nas do siebie przekonać. Tak jest z Metodą Dwupunktową – Ja też dałam się nabrać. Metoda Dwupunktowa działa i to skutecznie.
   Jednak po jakimś czasie życie człowieka zaczyna przypominać koszmar. U jednych konsekwencje pojawiają się szybciej, a u innych później. U mnie dość szybko poczułam rezultaty stosowania. Myślę, że za jakiś czas będziemy dowiadywać się o kolejnych przypadkach tego typu.
   Dla mnie nie jest istotne imię tego Pana. Wymieniłam z nim wiadomości i wiem, że jest to uczciwy człowiek, a przy tym zrozpaczony stanem zdrowia własnej siostry. Ze złym nie można igrać!!!! Metoda Dwupunktowa nie pochodzi od Boga i jestem tego przekona na 200 %. Wiem jak zaczęła w pewnym momencie wywracać moje życie do góry nogami, chociaż początkowo było cudownie. Pomogła Nowenna Pompejańska i inne modlitwy oraz spowiedź. Jeśli jest Pani chrześcijanką, to zdaje sobie Pani sprawę, że metoda dwupunktowa stoi w sprzeczności z I Przykazaniem.

   Dodam jeszcze przy tym, że metoda dwupunktowa jest stosunkowo młoda i nikt z Was stosujących nie wie, jakie mogą być jej skutki za 20, 30 lat.
   Dla mnie Metoda Dwupunktowa znajduje się w tym samym worku, co homeopatia, wróżenie, tarot, bioenergoterapia, noszenie amuletów i inne zabobony.

   Pozdrawiam serdecznie i jest przekonana, że kiedyś przyzna mi Pani rację.

  • ~Elżbieta
   12 grudnia 2017 o 21:53

   No i drugi wpis, który mnie się podoba. Gdy czytam te inne posty to dochodzę do wniosku, że ci ludzie nie mają zielonego pojęcia, ani wiedzy o czym piszą. Żeby wypowiadać się tak radykalnie to trzeba posiadać ogromną wiedzę na temat i nie tylko.
   Ja doświadczyłam dwupunktu niesamowicie wspaniale.Stosuję go już dwa lata i wcale się nie uzależniłam. Wiem, że tej metody nie należy stosować w celach komercyjnych. Wtedy przestaje działać. Weszłam na tą stronę po tym jak usłyszałam negatywną opinię od osoby, która przeczytała tego bloga jako pierwszą informację i nie interesowało ją już nic na ten temat. Odnoszę wrażenie, że autorka tego bloga należy do jakiejś sekty, albo zazdrości skuteczności tej techniki.Trzeba patrzeć w serce., a nie zasłaniać się religią.

 7. ~Tomasz
  13 lipca 2016 o 12:07

  Nie zgadam się z artykułem, czuję w nim strach i lęk przed spotkaniem z samym sobą. Nie rozumiem ostrzegania innych i wmawiania im swojej prawdy, każdy ma swoją drogę prowadzącą do zrozumienia i bez doświadczeń na drodze najzwyczajniej nie ma zrozumienia. Ja dzięki metodzie dwupunktowej otworzyłem serce na świat i ludzi, otworzyłem się na wszechświat i nauczyłem z nim komunikować. Jesteśmy nieoddzielni od boskości, komunikujemy się z najwyższym potencjałem dzięki mocy naszych serc, wychodząc poza ego/system nawyków i przekonań, poza sztywne narzucone nam poglądy, dlaczego więc mielibyśmy robić sobie krzywdę? To że życie na pewnym etapie może obrócić się do góry nogami absolutnie nie świadczy o tym że jest to „narzędzie szatana”, jak to nazwałaś, a tylko o tym, że pewne rzeczy się w nas czyszczą, układają od nowa, ale żeby to zrozumieć trzeba mieć otwarty umysł, więc to prawda, każdy dostaje tyle na ile jest gotów w danym czasie. Alicjo to Twoja ścieżka, na której sama podejmujesz decyzje, ale nie sądzę byś miała tak wielkie wglądy w zrozumienie, by pouczać i przestrzegać innych. Więcej wolności, otwartości i zaufania życzę.

 8. ~giornata
  31 sierpnia 2016 o 21:37

  Dwupunkt zupelnie infantylizuje Boga .Znawcy od dwupunktu sugeruja wieczna obserwacje zycia i co przyniesie Pole . Slowo Bog jest wymazane z terrminologii i zastapione Polem . Slyszy sie od tych ludzi Pole ci powie , zobaczysz co przyniesie ci Pole ,Pole wiedzialo co mi potrzebne .Ze wlasciwie nic nie trzeba robic tylko wejsc w przestrzen serca . Przeciez jestesmy z milosci , milosc nas wypelnia i nie musimy wchodzic w zadne pole serca . Tworzone sa platformy zeby bylo ciekawiej bo przeciez na samym dwupunkcie nie mozna by bylo zarobic bo nauka tego trwa moze 15 minut . Dlatego przez tych trenerow wymyslane sa nowe metody jako rozszerzenie nauki o dwupunkcie . Powstal rodzaj sekciarstwa bez pozwolenia wypowiedzenia swojego zdania , swoich watpliwosci , wszystko musi byc opantentowane pseudo cudem bo jesli cud sie nie wydarzy to ci instruktorzy objasniaja ze jest to transformacja danej osoby wiec do wszystkiego mozna dopasowac filozofie albo sie slyszy .Pole widocznie ma inne plany wobec Ciebie . Kto to jest to Pole , pytam sie to jest robienie z ludzi bezmyslnych istot.Oczywiscie cuda sie zdarzaja ale cuda sie zdarzaja i bez dwupunktu .Dochodzi do absurdow ze w jednej grupie maz zali sie na podla Zone i prosi o dwupunkt a w innej grupie zona tego meza zali sie na niego proszac dla siebie o dwupunkt.Paranoja . Pytam sie kiedy swiat sie obudzi ze tylko kazdy z nas ma narzedzia w sobie do rozwiazywania problemow , ze wszyscy jestesmy duszami ze swiatla , i ze wystarczy nawiazac kontakt ze swoja dusza a wtedy nie beda potrzebne drogie kursy ,warsztaty .Czy czlowiek juz tak nisko upadl ze musi wywlekac swoje problemy na Forum tylko po to zeby grupa zrobila mu na odleglosc nie znajac go dwupunkt . Wszyscy jestesmy stworzeni na podobienstwo Boga wiec czemu czlowiek musi placic zeby w to uwierzyc i wprowadzic w zycie .Amen

 9. ~Lilith
  25 października 2016 o 01:37

  Do autorki bloga:

  /Napisane przez Alicja do Maja około 1 rok temu. /

  „Każdy ma prawo wierzyć jak chce. Szanuje Twój pogląd, ale się nie zgodzę z nim.”

  Alu, gdybyś faktycznie szanowała zdanie swojej rozmówczyni nie napisałabyś tego co poniżej.

  „Jednak jestem głęboko przekonana, że nie Bóg polecił Ci tę metodę, ale ojciec Kłamstwa. Problem z tym wszystkim jest taki, że czasem latami może być cudownie i nie zauważy człowiek, że tak naprawdę dał się oszukać.”

  Wybacz Alu, ale moim skromnym zdaniem jesteś pokrętną manipulatorką. Z jednej strony poglądy inne od Twoich niby szanujesz, z drugiej rościsz sobie prawo do prawd ostatecznych.

  Doświadczenia jakie masz z metodą 2pkt są Twoimi, niewłaściwym jest oczekiwanie, by każdy na nich polegał. To kwestie stricte indywidualne, nie masz prawa moralnego, ani żadnego innego na sugerowanie ludziom jak, gdzie i co powinni odczuwać.

  „Powiedz szczerze normalna rozmowa z Bogiem jak z Ojcem nie wystarcza?”

  Jeśli szanujesz ludzi z poza kręgu Twojej religii, to przyjmij do świadomości, że mają prawo do rozmowy z Bogiem zgodnie ze swoim odczuciem, a nie Twoimi wyobrażeniami.
  Ja Tobie nie narzucam, ani nie przekonuję, że moja forma rozmowy (w tym określenie samego Boga) jest jedyną właściwą, wiec i Ty nie staraj się tego czynić, bo nawet Stwórca tego nie wymaga obdarowując ludzi wolną wolą.
  Masz się za lepszą od Boga? Przyznasz, że nie, więc pozwól każdemu odczuwać wiarę zgodnie ze sobą, a nie według szablonu, który Ty uważasz za jedyny właściwy.

  „Stosowanie się do nauki Chrystusa jest wystarczające, aby wieść piękne życie.”

  Zgadzam się z tym Alu, i gdybyś faktycznie znała nauki Jezusa, wiedziałabyś, że metoda 2pkt absolutnie nie stoi w sprzeczności. Kwestia podejścia i może oczekiwań, kwestia WIARY Alu.
  A gdyby Twoja miała moc jaką jej teraz przypisujesz nie szukałabyś innych dróg, bo rozumiem, że coś musiało spowodować, iż skłoniłaś się do 2pkt, a teraz jesteś jedną z osób, które ową metodę odradzają, wręcz uważają za narzędzie, jak to ujęłaś: „ojca Kłamstwa”! :)

  Jak zwał, tak zwał, dla mnie jesteś osobą o chwiejnych fundamentach wiary, wybacz.

  Twierdzisz również, że nie jesteś nawiedzoną babą! :) Oj jesteś, niemniej w niegroźnym stopniu, gdyż nie można traktować poważnie tego co piszesz. :)

  I jeszcze, w jednej z wypowiedzi podjęłaś (Ty czy inny Twój rozmówca), temat opłat za warsztaty, jako argument przeciw 2pkt. No niestety, lokal i wyżywienie kosztuje, to naturalne. Nie wiem co kogokolwiek w tym razi. Prawdą także jest, że metody można nauczyć się samemu, ale spotkania nie są obowiązkowe. Organizowane są dla osób, które mają ochotę poznać siebie wzajemnie, wymienić doświadczeniami, spędzić miło czas itpd., Co w tym niewłaściwego?

  Swoją drogą typowe dla Katolików wytykanie przeinterpretowanych „faktów”, podczas gdy sami muszą płacić za każdy sakrament kościelny, w tym chrzest, ślub, pogrzeb, kolędę itp., a cała hierarchia Kościelna opływa w luksusach z „datków” swych wiernych.
  Nie bądźmy hipokrytami moja droga Alu! :D

  Także, nie podejmuj może już tematu metody 2pkt., bo zdecydowanie go nie udźwignęłaś.
  Aczkolwiek, jeśli zechcesz odnieść się do mojej wypowiedzi, zapraszam do dyskusji. :)

  Pozdrawiam.

  • ~Elżbieta
   12 grudnia 2017 o 22:02

   Brawo. Popieram tą wypowiedź.

 10. ~Lilith
  25 października 2016 o 01:51

  Zauważyłam notkę pt: „Twój komentarz czeka na akceptację”, zapewne chodzi o Pani akceptację, autorki bloga. Żywię nadzieję, że nie zwiedzie Pani „ojciec Kłamstwa” i nie okaże się Pani stronnicza! :D

  Serdecznie pozdrawiam. :)

 11. ~Krzysztof
  12 grudnia 2016 o 00:09

  Puki co, to wszędzie trzeba płacić ( co łaska 500 się należy). I to jest w porządku, bo równowaga w przyrodzie musi być. Nie piszę, żeby się przekomarzać , która racja jest bardziej mojsza od twojszej. Dobrze by było, żebyśmy wszyscy szanowali nawzajem wszystkich wybory. Wszyscy mamy indywidualną własna wolę. Chyba o to chodziło Jezusowi? Jedni Boga nazywają Jahwe, drudzy Polem, inni Allahem, a jeszcze inni Energią sprawczą………………. . Ale tak naprawdę wszyscy mówią o tym samym. Dróg poznania prawdy absolutnej jest tyle ilu ludzi na Swiecie, bo nie ma dwóch takich samych istot. A cuda zdarzają się wszędzie i dwupunkt jest kolejną techniką do poznania . I owszem są ludzie, którzy nie rozumieją jej będąc w jej ” szeregach” , ale póki co to nigdzie nie jest idealnie ( i o pedofilach w sutannie nie trzeba tu przypominać, czy innych rozgłośniach radiowych).

 12. ~Jola
  30 grudnia 2016 o 13:06

  Dziękuję za artykuł , Który spowodował, że zrozumiałam bezsens i niebezpieczeństwo tego typu metod. Kilka dni temu dowiedziałam się o dwupunkcie.

  Pierwszą moją myślą było,że nie ma w tym Boga, stajemy się samowystarczalni.

  Szukamy innych metod , a przecież Jezus daje nam i sam jest czystą i pełnią Miłości. Nie trzeba szukać punktów serca, tylko postępować zgodnie z przykazaniem miłości.

  Pozdrawiam z Bogiem

 13. 23 stycznia 2017 o 13:20

  Również jestem coachem i równocześnie interesuję się dwupunktem od 3 lat. Jestem osobą wierzącą, ale nie religijną. Wierzę w istnienie siły zwanej przez niektórych Bogiem a przez innych polem, kroniką Akashy, matrycą itp. Chciałabym dodać, że przez dwupunkt i przebywanie w polu serca wiele osób ( m.in. ateistów) odnalazło drogę do „Boga” tylko inaczej go nazywają. Polecam książkę „Rozmowy z Bogiem” Walscha jak ją czytałam to naprawdę odnalazłam w niej słowa Boga. Boga który nie karze, ale kocha wszystkich, Boga którego mamy w sobie i którym również jesteśmy. Jeśli chodzi o metody, modlitwy, medytacje, prawo przyciągania, dwupunkt, synchronizacja kwantowa to tylko nazwy, każdy z nas ma inną drogę dla siebie jedyną i słuszną. Miesiąc temu pisałam o energii na moim blogu, może komuś się spodoba ten wpis https://inspiringcoachingpl.wordpress.com/2017/01/07/energia-stworzenia/

  • Alicja
   27 stycznia 2017 o 10:58

   Co to znaczy być wierzącym, a nie religijnym? Sprzeczność. Wierzy Pani w Boga, czy w siłę? Jest jeden Bóg i nie ma albo, albo. Jak można odnaleźć drogę do Boga, ale go inaczej nazywać? Najważniejszym źródłem wiedzy o Bogu, jego relacji z człowiekiem jest Pismo Św. Niech mi Pani uwierzy, że to nie są tylko nazwy, że to nie są podobne drogi. Jestem w kontakcie z naprawdę z wieloma osobami, które piszą o swoich traumatycznych doświadczeniach po korzystaniu z dwupunktu, czy z innych form ezoterycznych. Ja sama przekonałam się jak zdradliwa jest to metoda. Polecam świadectwo Patrycji Hurlak https://www.youtube.com/watch?v=qpgKPGzFa84. Ja się pod nim podpisuję, ponieważ jest mnóstwo podobieństw do mojej historii i innych ludzi, z którymi mam kontakt. Jednak jestem otwarta na nowe i poczytam Pani bloga. Pozdrawiam serdecznie.

   • 27 lipca 2017 o 00:30

    Dopiero dzisiaj zauważyłam, że mi Pani odpisała :) Dla mnie religie tylko dzielą ludzi, bo dlaczego chrześcijaństwo ma być lepszą religią od innych, przecież jest jedną z najmłodszych religii, a o wiele rzeczach zawartych w Piśmie Świętym możemy przeczytać w innych książkach, które są o wiele starsze od Biblii. Jest jeden Bóg, który jest Bogiem wszystkich ludzi, a nie tylko wybranych Chrześcijan, może inni mają inną nazwę na niego, ale to jest właśnie ten sam Bóg. Jedyną religią jest miłość, bo to właśnie Bóg jest miłością i kocha każdego człowieka, a nie wybranych. Proszę zagłębić się w historię i poczytać o tym, co ludzie (Chrześcijanie) potrafili robić innym w imię Boga. Dlatego właśnie napisałam, że jestem wierząca, czyli wierzę w Boga, Stwórcę, Miłość, ale nie uznaję religii, bo to ona krzywdziła tak wiele ludzi. To tylko moja opinia, szanuje oczywiście odmienne zdania na ten temat.

    • Aleksandra
     12 grudnia 2017 o 22:36

     Bóg jest Bogiem wszystkich. Nigdy chrześcijanie nie twierdzili, że ich Bóg jest tylko Bogiem ich. Skąd byłyby misje i inne akcje, gdyby tak nie było? To nie religie krzywdziły, ale ludzie, którzy mieli fałszywe pojmowanie prawd wiary. Za co św. Jan Paweł II przeprosił. Zły zawsze działał i zawsze będzie działał. Też uważałam, że religie są krzywdzące. Dokładnie miałam takie zdanie wiele lat temu. Prawie odeszłam z kościoła, brakowało jedynie oficjalnego oświadczenia. Dla mnie Bóg jest wszędzie, a Kościół to dla mnie szczególne miejsce, gdzie na każdej Mszy dokonuje się, to co stało się na krzyżu. Bóg jest w każdym z nas. Nosimy cząstkę Boga, jesteśmy jego dziećmi. Zostaliśmy stworzeni na jego obraz i podobieństwo, jednak mamy wolną wolę. Co sprawia, że to my wybieramy, czy chcemy żyć z nim, czy bez niego. Kościół popełnia błędy, i będzie popełniał, ponieważ w kościele są ludzie tacy jak my, Pani i Ja, grzeszni. Owszem od kapłanów, pastorów itd. wymaga się więcej, ale to ciągle są ludzie grzeszni. I tak jak ja, czy inni, każdego dnia upadamy. Tak samo kościoły chrześcijan upadały i powstawały, przez ludzi. Znam doskonale historie, a dzieje papiestwa czy nawracanie pogan, przeprawiają mnie od dreszcze. Kościół nie wymazuje tego z historii, to było i tego nikt nie zmieni, ale Bóg tego kościoła nie odrzuca, tak jak nie odrzuca człowieka najbardziej grzesznego, najbardziej upodlonego. I sam na krzyżu mówi do jednego z łotrów „Że dziś ze mną będziesz w raju”. Zawsze wybacza. Kościół zmienił swoje oblicze, co raz bardziej mi się jego obraz podoba. 15 lat temu nie podobało mi się, to co widzę. Teraz jest coraz lepiej. Zaczyna iść z duchem czasu, potrafi przyznać do błędów. Polecam filmy z ojcem Szustakiem, z ks. Pawlukiewiczem – to byli jedni z pierwszych księży, którzy dali mi nadzieje, że chrześcijanie jeszcze są w stanie wyprowadzić kościół na prostą. Świadectwa Mariki, ojca Szustaka, Moniki Kuszyńskiej, Jolanty Popławskiej, Krzysztofa Antkowiaka, Patrycji Hurlak, Katarzyny Olubińskiej, czy Anny Golędzinowskiej, a także mojego przyjaciela (w wieku 33 lat wstąpił do zakonu, nawrócił się w Medjugorje) dają wielką nadzieję, że rodzi się nowy kościół z ludźmi pełnych wiary. Pozdrawiam serdecznie.

  • ~Paweł
   2 lutego 2017 o 19:17

   Czy zastanawiała się Pani kiedyś nad tym, że może być Pani zmanipulowana?

 14. ~BabaVanga2
  31 stycznia 2017 o 21:50

  Narzędzie nóż – zależy kto go trzyma, morderca zabije a człowiek pokoju pokroi chleb.
  Tak samo metoda dwupunktowa – nie jest dla każdego.
  Sama fizyka kwantowa jest bliższa Bogu niż fizyka Newtona obowiązująca do tej chwili :)
  Mnie właśnie przywiodła do Boga.
  Odnoszę wrażenie Alu, że jesteś dość niestabilną emocjonalnie osobą, bo najpierw cytuję:
  „Nawrócona chrześcijanka ( jakieś 3 lata temu)”
  potem
  „Nagle przyszła pierwsza refleksja mogę czarować, więc po co mi Bóg? ”

  No widzisz sama odrzuciłaś Boga :) a takie obsesyjne traktowanie 2p też o tym świadczy :)
  pozdrawiam serdecznie
  Prawda ponad wszystko

 15. ~Paweł
  2 lutego 2017 o 19:11

  Dwupunkt to okultyzm. Każdy kto posługuje się tą metodą łamie Pierwsze Przykazanie. Pisząc w dużym skrócie, jest to droga do kłopotów duchowych własnych i swoich najbliższych. Każdy praktykujacy magię wcześniej czy później się o tym przekona.

  • ~Viktoria
   10 kwietnia 2017 o 23:49

   Okultyzm ???? magia ??? szaleństwo !!! Ludzie to rozwój duchowy … poprzez medytacje poznajemy siebie i Boga oczywiście :) jeżeli wiemy gdzie mamy czakrę serca i jeżeli odczuwamy w niej miłość,wdzięczność itd i jeżeli nawet ktoś nas zdenerwuję lub zaatakuję a my nadal odczuwamy ‚miłość’ to jest własnie nauki Jezusa … to jest Bóg … jeżeli cały czas odczuwamy spokój,miłość,radość to ( zwróć cię uwagę ) nie macie ochoty na oszukiwania,kłamstwa,kłótnie … i wszystko co złe . Ta metoda 2pkt zwraca cały czas naszą uwagę na czakrę serca i uczy nas poczuć wdzięczność ( którą prawdę mówiąc trzeba odczuwać codziennie ) i również ciepło,radość,miłość … ‚Jezus uzdrawiał ludzi ze słowami ‚wierzysz …tak …to jesteś uzdrowiony ‚ i tak się działo … według wiary Twojej … więc o jakich okultyzmach i magiach wy mówicie … dopóki nie krzywdzisz słowem,czynem,myślą nie ma żadnej czarnej magii i okultyzmu … Pozdrawiam

   • Aleksandra
    12 grudnia 2017 o 22:45

    Żeby poznać Boga, wystarczy otworzyć Pismo Św. Polecam, to najlepsza lektura, jaką kiedykolwiek napisano. Ciekawa interpretacja. Proszę uwierzyć Jezusowi, a zobaczy Pani, jak się poprzewraca Pani życie pozytywnie i to dopiero będzie rozwój duchowy tzw. Życie na pełnej petardzie, jak to ładnie ujął śp. ks. Kaczkowski. Metoda dwupunktowa stoi w opozycji do Pierwszego Przykazania Bożego. Nie ma półśrodków, albo Bóg, albo 1000 innych metod, w które będzie ubierać Boga. Bóg jest już wszystkich czego nam potrzeba i do tego naprawdę nie trzeba już nam dodawać metody dwupunktowej. Wiem jakie są konsekwencje, nie tylko na sobie odczułam, ale znam z historii ludzi, którzy zetknęli się z tą metodą. Pozdrawiam.

  • Aleksandra
   12 grudnia 2017 o 23:02

   Zgadzam się z powyższym. Pozdrawiam.

 16. ~Karolina
  1 maja 2017 o 21:20

  Pani Alicjo ma pani w 100procentach racje metoda dwupunktowa to znamię szatana !!!! Bóg jest miłością i tylko dla niego nie ma rzeczy niemożliwych. Osoby która twierdzą że ta metoda to cud i pomaga w swoim czasie przekonaja się na własnej skórze jakie cuda potrafi działać szatan ! Nie warto się tutaj kłócić i wymieniać swoje poglądy. Jestem z panią :)

 17. 13 maja 2017 o 09:39

  Pozwólcie że wtrącę również swoje własne zdanie. Z własnej obserwacji dwupunktu oraz stosowania tej metody chciałbym z góry stwierdzić że jest to nieudolne zastosowanie hipnozy medytacji oraz programowania NLP. Dlaczego jedni piszą, że odnaleźli w tym Boga a inni że jest to narzędzie zła? Ponieważ w tej metodzie jest zachęcanie do pewnego rodzaju medytacji i innych narzędzi ( metod ) w pewnym sensie ( nie do końca poprawnie) bez wprowadzenia jak z nich korzystać i skąd one się biorą. Powiązanie z fizyką kwantową jest według mnie tylko z nazwy i dla zwiększenia akceptacji owej metody. Zgaduje że chodzi tutaj o kwantowe połączenie punktów w przestrzeni zwane przez Alberta Einsteina upiornym oddziaływaniem. Jeżeli chodzi o samą metodę to może ma w zamyśle wykorzystywanie jednej z teorii fizyki w multiwymiarowym wszechświecie w teorii strun, która jednak dalej pozostaje teorią. Dla autorki bloga polecam książkę -potęga podświadomości – która pokazuje jak korzystać z własnej podświadomości i jak się modlić ( tak zwana modlitwa naukowa). Również zachęcam to zagłębienia się w lektury które powiedzą co nie co o medytacji. Sam również zacząłem niedawno prowadzić bloga na ten temat, gdzie będę pisał więcej na ten temat.
  (Swoją wiedzę podpieram wiedzą zdobytą od M. Erickson, Ernest Rossi, A. Batko, J. Murphy, R. Monroe, D. Goleman, oraz różnych innych autorów pośrednio w postaci książek, publikacji, treningów, video, kursów. Wiedzę zdobytą wzbogacam o własne wnioski i doswiadczenia)

  POZDRAWIAM WSZYSTKICH SERDECZNIE !!!

 18. 23 maja 2017 o 21:01

  Błędy ortograficzne i stylistycznie uniemożliwiają zrozumienie tekstu. Jakby napad paniki.

  • Aleksandra
   12 grudnia 2017 o 22:38

   Przepraszam za style i błędy. Niestety nie zawsze miałam czas, na to, aby posty na blogu były napisane z pieczołowitą starannością. Zależało mi, aby podzielić się z ludźmi doświadczeniem, aby nie musieli sami przechodzić z bagno, jakie ja przeszła i inne osoby, które zetknęły się z metodą dwupunktową. Poprawię się. Pozdrawiam.

 19. ~Viki
  28 maja 2017 o 20:32

  Dzisiaj zobaczyłam grupę na FB o nazwie dwupunkt, zajrzałam z ciekawości, patrzę prośby intencyjne jak w Kościele, i myślę sobie ki diabeł? Zaczęłam czytać = wystarczył wstęp i znów myślę? Ludzie w takie owijanie „gówna” w złotko i celofan wierzą? To po to przechodzą na ateizm aby w każdą bzdurę uwierzyć? I potem natknęłam się na ten wpis. :) Przywraca wiarę w ludzką inteligencję.

 20. ~Iwonka Iwona
  3 lipca 2017 o 09:09

  Coach, który nieumiejetnie korzysta z narzedzi, ktore poleca innym…? Kazdy z nas jest dla siebie samego punktem odniesienia, najlepszym barometrem oraz najlepszym miernikiem. Co bedzie dobre w danym momencie dla mnie – moze nie byc dla ciebie, a takze co w danym momencie jest dla mnie dobre – moze nie byc dobre w innej chwili. UMIAR oraz intuicyjne wyczucie ot co dla kazdego jest najlepszym coachem.

 21. ~Krzyś
  17 lipca 2017 o 15:56

  Święta prawda Viki :)
  Uważajcie na dupunkt, artykuł w 100% prawda.

 22. ~Grzegorz
  26 sierpnia 2017 o 19:39

  Pozwolisz:

  „Nawrócona chrześcijanka” – współczuję… ale próbujesz jedną iluzję usprawiedliwiać drugą. Nie nawrócona – a zwiedziona.

  „Nagle przyszła pierwsza refleksja mogę czarować, więc po co mi Bóg?” – wymyślasz bajki. Używasz do manipulacji ( typowej dla sekt ) słów, których w termacie niema. Czarować? to tak jakby powiedzieć podczas picia mleka – sprawiam że mleko znika!!! To czary!!! No bądźmy poważni. W 2P nie ma czegoś takiego jak czary. To raz. Dwa – wszystko co możesz i masz jest OD BOGA więc jak – po co mi Bóg??? Tylko dzięki niemu to masz. Więc bez niego nie istniejesz. Więc jakakolwiek intencja jest realizowana przez Niego.

  „W zasadzie w tej metodzie Boga się omija szerokim łukiem.” – znó kłamstwo typowe dla sekt religijnych, w które weszłaś. Tam tylko chodzi o Boga. Różnica między sektami ( kościołami ) a innymi metodami jest taka ( oczywiście w tym temacie ), że wykorzystuje się narzędzia jakie Bóg stworzył do kontakltu z nim. Oczywiście po 20 latach doświadczeń sam stwierdzam, że najlepszy kontakt jest bezpośredni. Ale kłamstwa tutaj opisane tylko zaznaczam.

  „To może zlikwidujmy religię?” – oby ta intencja się spełniła! Trzymam kciuki. Dość zabijania, gwałcenia, wyłudzania, pedofilii, kradzieży, oszustw, sterowania ludźmi, ogłupiania i zniekształcania historii, dyktatury, itd. itd…

  „Poczułam wstręt do dwupunktu” – po tym, że później wstąpiłaś do sekty – to ten wstręt mógł być lękiem przed Bogiem…

  „odrzuciło mnie od horoskopów, od podpalania papierosów.” – to typowe oznaki podpięcia. Czyli byłaś pod zniewoleniem… no ładnie się zaczyna…

  „swędzi mnie noga zróbcie mi dwupunkt, źle stanęłam zróbcie mi dwupunkt, spać mi się chce zróbcie mi dwupunkt J. I nagle już nikt nie potrafi żyć bez dwupunktu.” – jakbym czytał o chrześcijanach i ich Bogu… dokładnie tak mają!!… yyy macie…

  „ani księża na ambonach, ani pastorzy, ani też inni duchowni Wam nie powiedzą, że on jest szkodliwy ” – tak, dokładnie jak chrześcijanie…. cóż za podobieństwo…

  „Bardzo łatwo uzależnia.” – zobacz jak się uzależniłaś od kościoła… czyż nie?

  „tam znajdziecie mnóstwo tego typu artykułów, ale o szkodliwości dwupunktu nie znajdziecie.” – bo jej nie ma. Na siłę wymyślasz i powtarzasz to, co wymyśliły inne osoby w Twojej społeczności kościelnej.

  Z całym szacunkiem ale wpis kłamliwy, typowo religijny i oczywiście wciągnięci w religie przyjmą to co piszesz. Po komentarzach widać, że znajomi z ławki kościelnej tu zagladają. Ludzie świadomi kompletnie się z tym nie zgodzą – bo to kłamstwa, a one wynikają z drogi jaką obrałaś – bardzo mocno widać u Ciebie wypranie umysłu przez religię. W co trzecim zdaniu to widać. Może kiedyś uświadomisz sobie co robisz…

  Pozdrawiam

  • Aleksandra
   12 grudnia 2017 o 22:15

   Nie jestem ani zwiedziona, ani uzależniona. Tyle. W kościele jeszcze się o tym nie mówi, wielka szkoda, bo egzorcyści już mają pełne ręce roboty, a będą mieli jeszcze więcej. Widziałeś kiedykolwiek uwolnienie lub uzdrowienia człowieka? Widziałeś kiedyś spoczynek w Duchu Świętym? Moja historia z metodą dwupunktową jest bardzo lekka, ale ludzie opowiadają naprawdę okropne historie. Wiesz mój Bóg nie wymaga ode mnie stosowania żadnej metody. Mój Bóg uzdrawia ludzi tak po prostu, a nie dlatego, że zastosowali metodę dwupunktową. Znajomi z ławki kościelnej tu nie zaglądają. Moi przyjaciele, znajomi nawet nie wiedzą o moim blogu. Na koniec, nie jestem w żadnej sekcie, nie jestem nawiedzoną katoliczką. Od dziecka jestem katoliczką, ale miałam lata zwątpienia i błądzenia. Byłam wtedy w związku z ateistą, moje życie nie do końca przypominało bajkę. Musiałam stoczyć wiele wojen, aby wyjść na swoje. Nigdy nie byłam w żadnej sekcie i mi to nie grozi. No chyba, że uważasz chrześcijan za sektę, to już inna sprawa, ale nie będę z tym dyskutować, masz prawo do swojego zdania. Widzisz ja byłam świadkiem wielu uzdrowień i cudów, w moim życiu i życiu innych ludzi, wtedy zmienia się sposób patrzenia. Coś, co tutaj napisałeś mogłoby być z powodzeniem mojego autorstwa jeszcze jakieś 7 lat temu, 6 lat temu, ale nie dzisiaj. Wiem, że jedyną drogą, prawdą, życiem jest Jezus. I tyle.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *